MP w Wiśle: Stefan Hula wygrywa

16:00, 26.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 16:17, 26.12.2017

Za nami Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Tym razem tytuł powędrował do Stefana Huli. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a trzeci był Kamil Stoch.

Drugiego dnia świąt mogliśmy oglądać Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które odbywały się na skoczni w Wiśle Malince. Tegorocznym niespodziewanym Mistrzem Polski okazał się Stefan Hula. Reprezentant klubu Eve-nement poszybował na 123.5 oraz 126 metr, co w sumie dało mu 254.3 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Żyła. Obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku w Wiśle lądował na 119 i 120 metrze, a do lidera ostatecznie stracił aż 22.4 oczek. Z kolei trzecie miejsce należy do Kamila Stocha, który po pierwszej serii (126 m) prowadził ex aequo z Hulą, lecz niestety w serii finałowej Polak spóźnił skok i wylądował na 111 metrze. Stoch zgromadził na swoim koncie 226.2 punktów. Czwarty był Dawid Kubacki (108 i 124 metry) ze stratą do podium wynoszącą 7.2 oczek. Na piątej lokacie uplasował się Maciej Kot (115.5 oraz 111 m), Jakub Wolny (107 i 115 m) został sklasyfikowany na pozycji 6, a miejsce siódme zajął Stanisław Biela (106.5 oraz 116 m).

Za nieprzepisowy strój został zdyskwalifikowany Wiktor Węgrzynkiewicz. Natomiast na starcie nie pojawili się: Jan Ziobro, Marcin Małyjurek oraz Wojciech Marusarz.