MP w Wiśle. Dziś walka o medale na krajowym podwórku (listy startowe)

12:34, 22.12.2020 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 12:36, 22.12.2020

Kilkudniowa przerwa od rywalizacji w Pucharze Świata nie oznacza, że skoczkowie nie będą mierzyć się ze sobą na skoczni. Dzisiaj obiekt im. Adama Małysza w Wiśle będzie gościł dwa konkursy Mistrzostw Polski - kobiet i mężczyzn.

Początkowo tegoroczne zimowe Mistrzostwa Polski miały odbyć się 26 grudnia, jednak finalnie zostały przeniesione na dwa dni przed świętami. Równocześnie zostało zmienione miejsce rozgrywania konkursu - z zakopiańskiej Wielkiej Krokwi na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle. Tym samym zawodnicy będą oddawać swoje próby na obiekcie HS137. Organizatorom może jednak przeszkodzić pogoda - prognozy przewidują, że w dzisiejsze popołudnie wiatr może osiągnąć prędkość nawet 8 m/s.

Do konkursu kobiet zgłoszonych zostało sześć skoczkiń, w tym zawodniczki, które w miniony weekend rywalizowały w zawodach najwyższej rangi. Tytułu zdobytego przed rokiem w Szczyrku będą broniły Kinga Rajda i Joanna Szwab. Jako pierwsza na starcie pojawi się Kamila Karpiel, a jako ostatnia Joanna Szwab. Pełną listę zawodniczek wraz z wynikami znajdziecie tutaj.

Pośród mężczyzn na starcie pojawi się trzydziestu ośmiu skoczków. Nie zabraknie czołówki polskiej kadry startującej w ostatnim czasie w zawodach Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego. Stawkę otworzy Jakub Harat, a jako ostatni na belce pojawi się Piotr Żyła. Pełna lista zawodników jest dostępna tutaj.

Początek pierwszej serii konkursu kobiet jest zaplanowany na 14:35, a mężczyzn na 14:45. Miały być one poprzedzone treningiem (12:00), a następnie seriami próbnymi - pań (13:35) i panów (13:45). Finalnie rundy treningowe zostały odwołane ze względu na zbyt silny wiatr. Oba konkursy będą transmitowane na antenie TVP Sport.