MP w Szczyrku: Rajda i Szwab mistrzyniami Polski

18:04, 15.02.2020 Anna Felska

Na skoczni w Szczyrku odbyły się dzisiaj Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły dwie zawodniczki: Joanna Szwab i Kinga Rajda.

Konkurs rozegrano na obiekcie HS104 i udział w nim wzięło dziesięć zawodniczek. Po pierwszej serii i skoku na 96 m prowadziła Kinga Rajda. Druga Joanna Szwab uzyskała 93 m i do liderki traciła 5 punktów. Trzecie miejsce zajmowała Anna Twardosz (91,5 m). W drugiej serii Rajda uzyskała 92 m. Dwa metry dalej wylądowała Joanna Szwab, która odrobiła stratę i z dokładnie taką samą notą 214 pkt, obie triumfowały w konkursie. Brązowy medal po drugim skoku na 91 m wywalczyła Anna Twardosz.

Kolejne zawodniczki miały już znaczną stratę do czołowej trójki. Czwarte miejsce po dwóch skokach na 78 m zajęła Wiktoria Przybyła. Piąta była Nicole Konderla (75,5 i 66 m), a szósta Sara Tajner (75 i 64,5 m). Najstarsza polska skoczkini Magdalena Pałasz po skokach na 72 i 60,5 m zajęła siódmą pozycję. Oczko niżej uplasowała się Wiktoria Polanowska (57 i 25,5 m). Na dziewiątym i dziesiątym miejscu wylądowały kolejno Marcelina Bełtowska (56 i 24,5 m) i Róża Pawlikowska (54 i 18,5 m).