MP w Szczyrku: Piotr Żyła pokonał Kamila Stocha!

Piotr Żyła
fot. Kinga Kluk

Dziś od rana w Szczyrku rozgrywane były zawody o tytuł Mistrzów Polski w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich pań i panów. Najpierw po pierwsze złoto w historii skoków kobiet sięgnęła Magdalena Pałasz. Następnie wśród kombinatorów swoją klasę pokazał Adam Cieślar, a przed chwilą zakończyły się zmagania mężczyzn na normalnej skoczni. Mistrzem Polski został Piotr Żyła, który po skokach 106 m i 105 metrów wyprzedził naszego dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego – Kamila Stocha (106 m, 103,5 m).

To pierwszy złoty medal w krajowym czempionacie dla Żyły. Skoczek z Wisły udowadnia tym samym, że tego lata jest w wyśmienitej formie. Dla Stocha to znak, że na tytuł na normalnej skoczni latem musi jeszcze poczekać. Brązowy medal przypadł dziś dość niespodziewanie Bartłomiejowi Kłuskowi. 21-latek w pierwszej próbie uzyskał 100,5 metra, a w drugiej serii o 3,5 metra więcej. Zagrożeniem dla Kłuska nie byli czwarty dzisiaj Maciej Kot (99 m; 99 m)0) i piąty obrońca tytułu sprzed roku – Dawid Kubacki (100 m; 96,5 m).

Dzisiejszy konkurs był zatem ostatnim przystankiem letniego sezonu dla naszych skoczków. Teraz czeka ich mocny trening przed zimą i odliczanie czasu do 22. listopada. Czekamy i ściskamy kciuki! Wierzycie, że najlepsza dwójka Mistrzostw Polski podzieli między sobą laury na międzynarodowej arenie w sezonie 2014/2015 ?

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.