MP w łyżwiarstwie szybkim: Złotkowska i Nogal najlepsi w Zakopanem!

fot: zimbio.com

Ubiegły weekend w Zakopanem obfitował również w wiele emocji sportowych, gdyż odbywały się Mistrzostwa Polski  w Łyżwiarstwie szybkim. Najlepiej zaprezentowała się Luiza Złotkowska i Artur Nogal.

Rywalizacja toczyła się w biegu na 500 m, 1000 m, 5000 m, 10 000 m oraz w wieloboju sprinterskim.

Luiza Złotkowska  (UKS Sparta Grodzisk) zdobyła pięć złotych medali. Tuż za nią wśród kobiet w rankingu uplasowała się Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) – jeden złoty oraz po dwa srebrne i brązowe medale. Z bardzo dobrej strony pokazała się również Katarzyny Woźniak (AZS AWF Katowice) to po jednym złocie i brązie oraz dwa srebra.

Jeśli chodzi o mężczyzn najlepszy okazał się Artur Nogal (Fundacja Legia Warszawa) zdobywając trzy złote oraz srebrny i brązowy medal. Za nim uplasował się Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice). Mistrz olimpijski z Soczi wywalczył po dwa złote i brązowe medale oraz jeden srebrny.

W Zakopanem zabrakło kontuzjowanych łyżwiarzy – Natalii Czerwonki, Katarzyny Bachledy-Curuś i Konrada Niedźwiedzkiego oraz trenującego w Inzell Artura Wasia.

W drugim dniu zawodów o podium nie walczył też Jan Szymański (AZS AWF Poznań). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1500 m pierwszy dzień zawodów potraktował wyłącznie jako sprawdzian formy, a drugi odpuścił.

Źródło: sport.interia.pl