MP w kombinacji: Paweł Słowiok mistrzem Polski

fot.wiadomosci.ox.pl

fot.wiadomosci.ox.pl
fot.wiadomosci.ox.pl

Wczoraj w Szczyrku Adam Cieślar wygrał zawody wyprzedzając Pawła Słowioka. Dzisiaj podczas rywalizacji w Wiśle lepszy okazał się Słowiok, srebro wywalczył Cieślar, a brązowy medal zdobył Wojciech Marusarz.

Ze Szczyrku kombinatorzy przenieśli się do Wisły, gdzie na skoczni im. Adama Małysza rozegrano konkurs skoków na dużej skoczni. Wyniki po skoku zapowiadały bardzo ciekawą rywalizację na trasie biegu na nartorolkach. Adam Cieślar, który obronił tytuł na małej skoczni tylko o niecały punkt przegrał z Pawłem Słowiokiem. Słowiok skoczył na odległość 125,5 metra, czyli o pół metra dalej niż Cieślar. Noty okazały się być jednakowe dla obydwu zawodników. Ostatecznie na trasę biegu Słowiok wyruszył 3 sekundy przed Cieślarem. Trzeci po skoku na odległość 122,5 metra był Michał Gut-Chowaniec, który po lidera miał stratę 23 sekund. Różnica pomiędzy nim a Piotrem Kudzią wynosiła zaledwie 2 sekundy co zwiastowało emocjonującą rywalizację w biegu.

Bieg był bardzo zacięty, Słowiok i Cieślar walczyli jak równi z równym, ale końcówka należała do tego pierwszego. Cieślar przybiegł na metę tylko o 1,3 sekundy za zwycięzcą. Brąz wywalczył Wojciech Marusarz z AZS Zakopane, który mimo dużej starty po skoku na trasie biegu wyprzedził Michała Guta-Chowańca i Piotra Kudzię.

Wyniki po skoku

Wyniki po biegu

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.