MP w kombinacji: Adam Cieślar ze złotem

23:33, 07.10.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 23:34, 07.10.2016

cieslar_adamZa nami pierwszy dzień rywalizacji kombinatorów norweskich w Szczyrku. Złoty medal obronił Adam Cieślar, który pokonał Pawła Słowioka.

Adam Cieślar po raz drugi z rzędu wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej. Reprezentant klubu AZS AWF Katowice na normalnej skoczni uzyskał 104,5 metra i wyruszył na trasę jako drugi. Po skokach prowadził Michał Gut-Chowaniec, który uzyskał metr więcej od Cieślara. Adam miał do niego jednak stratę tylko 4 sekund. Szybko odrobił to na trasie i dobiegł na metę jako pierwszy. Srebro wywalczył Paweł Słowiok. Kolega klubowy Cieślara na skoczni uzyskał czwarty wynik, ale dzięki temu, że był najlepszy na trasie biegu, to awansował na drugą lokatę ze stratą blisko 20 sekund. Trzeci po skokach był Paweł Twardosz i na tej samej lokacie dobiegł do mety. Gut-Chowaniec ostatecznie musiał zadowolić się 4 miejscem.

W Szczyrku rozegrano także Mistrzostwa Polski Juniorów C w kombinacji norweskiej. Złoty medal wywalczył Mateusz Małyjurek. 15-latek z klubu WSS Wisła prowadził po skokach i utrzymał pozycję lidera. Srebrny dziś Mateusz Jarosz stracił do złota 1 minutę i 16 sekund. Brąz dla Macieja Korzeniowskiego. Jutro rywalizacja seniorów na dużej skoczni w Wiśle.