MP w Jakuszycach: Złoto w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym dla Macieja Staręgi

14:54, 23.03.2018 Daniel Topczewski

Maciej Staręga wygrał bieg masowy na 30 kilometrów stylem klasycznym podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Jakuszycach. Biegacz z Siedlec wywalczył tym samym 10. indywidualny złoty medal czempionatu Polski. Na drugim miejscu sklasyfikowano Dominika Burego, a na trzecim Mateusz Haratyka.

Maciej Staręga prowadził właściwie od samego początku piątkowej rywalizacji, a na półmetku miał już ponad trzydzieści sekund przewagi nad grupą pościgową. Biegacz z Siedlec w drugiej części dystansu zaczął nieco tracić i został dogoniony przez Dominika Burego i Michała Haratyka, którzy zgodnie współpracowali niemal przez cały bieg.

Bury i Haratyk zrównali się ze Staręgą, ale ostatnie słowo należało do najlepszego polskiego sprintera ostatnich sezonów. 28-latek z klubu UKS Rawa Siedlce jako pierwszy minął linię mety i wywalczył tytuł mistrza Polski seniorów na dystansie 30 kilometrów stylem klasycznym. Srebrny medal przypadł Dominikowi Buremu, który stracił do triumfatora trzy sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Haratyk. Polski junior przegrał złoty krążek o zaledwie jedenaście sekund, ale w bezpośredniej rywalizacji o brąz pokonał bardziej doświadczonego Pawła Klisza.

Piąty był Jan Antolec, a szósty jego młodszy brat - Kacper.

Jutro kolejny bieg na Mistrzostwach Polski Seniorów. Biegacze powalczą o medale w sprintach drużynowych.