MP w Jakuszycach: Podwójne zwycięstwo AZS AWF Katowice w sztafetach

12:52, 26.03.2017 Daniel Topczewski

Ostatnią konkurencję mistrzostw Polski w biegach narciarskich, czyli sztafety 4x5 i 4x10 kilometrów, wygrały drużyny AZS AWF Katowice.

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich, które odbywały się na Polanie Jakuszyckiej, dobiegły końca. Ostatnią konkurencją była rywalizacja klubowych sztafet na dystansach 4x5 i 4x10 kilometrów.

Złote medale zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, przypadły drużynom AZS AWF Katowice. W gronie panów tytuły mistrzów Polski wywalczył zespół biegnący w składzie Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki i Kacper Antolec. Na drugim miejscu uplasowali się biegacze z UKS Regle Kościelisko, a na trzecim UKS Rawa Siedlce.

Wyniki

Dwa pierwsze miejsca u kobiet były identyczne, jak w rywalizacji panów. Ze złota cieszyły się reprezentantki AZS AWF Katowice, a ze srebrnych krążków zawodniczki UKS Regle Kościelisko. Brąz przypadł biegaczkom z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne.