MP w Jakuszycach: Monika Skinder i Kamil Bury najlepsi w sprincie, Sylwia Jaśkowiec i Dominik Bury triumfatorami na dystansach

20:06, 08.01.2018 Daniel Topczewski

Pierwszego dnia mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które odbyły się na Polanie Jakuszyckiej, rywalizowano w sprintach stylem klasycznym. Na niedzielę w programie zawodów zaplanowane były biegi dystansowe na 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym.

Sobotnie sprinty stylem klasycznym zakończyły się zwycięstwem Moniki Skinder. Młoda biegaczka z MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, podobnie jak przed rokiem, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski - tyle że rok temu dokonała tego na trasach Kubalonki. Srebrny medal w sprincie zdobyła Izabela Marcisz, a na najniższym stopniu podium stanęła Urszula Łętocha reprezentująca barwy klubu LKS "Markam" Wiśniowa-Osieczany.

Złoty medal w sprinterskiej rywalizacji mężczyzn wywalczył w sobotę Kamil Bury z klubu MKS Istebna. Za 22-latkiem finiszował Paweł Klisz, a brązowy krążek przypadł Janowi Antolcowi.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Niedziela na Polanie Jakuszyckiej była szansą na sukces dla zawodników specjalizujących się w biegach dystanowych. Na Mistrzostwach Polski rozegrano bowiem biegi na 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym.

Złoty medal w niedzielnej rywalizacji zdobyła Sylwia Jaśkowiec, która była jedną z głównych kandydatek do tytułu mistrzyni Polski. 31-latka z Myślenic pokonała wyznaczony przez organizatorów dystans w niewiele ponad 28 minut i o pół minuty wyprzedziła Ewelinę Marcisz. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej biegu zajęła Maryna Antsybor, a czwarte Valentina Shevchenko. Ukrainki nie mogą jednak otrzymać medali mistrzostw Polski, więc brązowy krążek przypadł piątej na mecie Martynie Galewicz. Czwarte miejsce w kraju wśród seniorek przypadło młodej Elizie Ruckiej.

W rywalizacji panów nie było mocnych na Dominika Burego. Reprezentant MKS Istebna o 42 sekundy pokonał srebrnego medalistę - Jana Antolca. Na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski został sklasyfikowany Paweł Klisz, który o swój medal musiał walczyć do samego końca, bowiem czwartego Mateusza Haratyka wyprzedził tylko o sekundę.