MP w Jakuszycach: Bez niespodzianek w rywalizacji kobiet. Złoto dla Justyny Kowalczyk

11:26, 23.03.2018 Daniel Topczewski Aktualizacja: 14:55, 23.03.2018

Justyna Kowalczyk wywalczyła w Jakuszycach złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego. Dla Polki to 26. indywidualne złoto mistrzostw Polski. Srebro zdobyła Sylwia Jaśkowiec, a brąz Urszula Łętocha.

Justyna Kowalczyk wystartowała na mistrzostwach Polski po dwuletniej przerwie i od razu wróciła w wielkim stylu. Polka była zdecydowaną faworytką dzisiejszej rywalizacji na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym i nie zawiodła oczekiwań. Biegaczka z Kasiny Wielkiej już na piątym kilometrze miała ponad 40 sekund przewagi nad Sylwią Jaśkowiec, a z każdym kolejnym punktem pomiaru jej zapas czasowy wzrastał. Ostatecznie Kowalczyk wygrała z dwuminutową przewagą i zdobyła 26. indywidualny tytuł mistrzyni Polski seniorek w biegach narciarskich.

Srebrny medal wywalczyła Sylwia Jaśkowiec, a brązowy Urszula Łętocha. Na czwartym miejscu sklasyfikowano najlepszą w kategorii Juniorek A Klaudię Pytel (czas 47:36). Piąta była Andżelika Szyszka, czyli najlepsza zawodniczka wśród zawodniczek U23.