MP w Istebnej: Złote medale dla Kornelii Kubińskiej i Dominika Burego

dominikburyjanantolecgrzegorstarega

Podczas drugiego dnia mistrzostw Polski w biegach narciarskich zawodnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów stylem klasycznym. Ze złotych medali mogli się cieszyć Kornelia Kubińska i Dominik Bury.

Kornelia Kubińska nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa w biegu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Najbardziej doświadczona biegaczka wypracowała sobie niemal minutową przewagę nad drugą na mecie Urszulą Łętochą. Brązowy medal przypadł w udziale Izabeli Marcin, która do triumfatorki straciła minutę i 20 sekund.

Dla Kornelii Kubińskiej był to drugi medal wywalczony na mistrzostwach Polski 2017. Dzień wcześniej biegaczka zdobyła brąz w sprincie.

Wyniki

W gronie mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Dominik Bury. 20-letni biegacz wyprzedził o ponad 30 sekund Jana Antolca i o 45 sekund swojego rówieśnika Michała Skowrona. Tuż za podium uplasował się mistrz Polski w sprincie – Maciej Staręga, który minimalnie przegrał rywalizację z reprezentantem MKS Karkonosze. Piąte miejsce zajął Paweł Klisz, a szóste Kamil Bury. W minutowej stracie do triumfatora zmieścił się jeszcze Konrad Motor.

Wyniki

Źródło: PZN, skipol.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.