MP w biegach: Złote medale dla LKS Markam Wiśniowa-Osieczany i UKS Rawy Siedlce

W piątek na Polanie Jakuszyckiej rozdano medale Mistrzostw Polski Seniorów w biegach sztafetowych. Złote krążki w rywalizacji pań powędrowały do LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, natomiast wśród mężczyzn pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy UKS Rawy Siedlce.

Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich przyniósł kolejny złote medale klubowi LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Sztafeta składająca się z czwórki Urszula Łętocha, Iwona Piekarz, Weronika Kaleta i Karolina Kaleta prowadziła od samego początku rywalizacji i nie oddała pierwszego miejsca do finiszowych metrów. Srebrnymi medalistkami dzisiejszego biegu zostały zawodniczki LKS Witów Ski Mszana Górna w składzie: Magdalena Murzyn, Klaudia Kołodziej, Julia Demkowska i Ewelina Kołodziej. Na najniższym stopniu podium stanęły biegaczki z klubu UKS Rawa Siedlce – Joanna Bronisz, Anna Bielecka, Justyna Stefaniuk i Anna Staręga.

Złote medale w rywalizacji mężczyzn zdobyli zawodnicy klubu UKS Rawa Siedlce biegnący w składzie Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Piotr Sobiczewski oraz Paweł Klisz. Po zawodach najmłodszy z całej ekipy Piotr Sobiczewski narzekał nieco na warunki panujące na trasie. – Trasa nie była dzisiaj aż tak trudna w przeciwieństwie do warunków, które dały o sobie znać. Było bardzo miękko, ale podołałem. Zresztą obydwa moje biegi ocenię na plus. Uważam, że były to dobre starty – podsumowuje Sobiczewski.

Wicemistrzostwo Polski zdobyli zawodnicy klubu UKS Regle Kościelisko (rok temu finiszowali na trzecim miejscu) – Robert Bugara, Mateusz Chowaniak, Marcin Rzeszótko i Łukasz Bachleda. Brąz zdobyli natomiast reprezentanci KS AZS AWF Katowice (w ubiegłym sezonie zdobyli srebrne medale) w składzie: Jan Antolec, Dawid Bril, Wojciech Pelczar i Kacper Antolec.

Jutro na mistrzostwach Polski dzień przerwy. Zawodnicy wrócą do rywalizacji w niedzielę, gdy odbędą się biegi na dystansie 15 i 30 kilometrów stylem klasycznym.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.