MP w biegach: Jaśkowiec i Staręga Mistrzami Polski

17:58, 20.03.2016 Franek Damboń

Sylwia JaśkowiecDziś (20 marca) w ramach Mistrzostw Polski Seniorów rozegrano zawody w sprincie indywidualnym stylem dowolnym. Złote medale wywalczyli Sylwia Jaśkowiec i Maciej Staręga.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna Sylwia Jaśkowiec była kolejno najlepsza w kwalifikacjach, półfinale oraz w finale. Srebrną medalistką okazała się Urszula Łętocha, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła 28 letnia Marcela Marcisz. W zawodach nie startowała nasza najlepsza biegaczka, czyli Justyna Kowalczyk.

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał nasz najlepszy biegacz, czyli Maciej Staręga. Złoty medalista z dużą przewaga wygrał każdy bieg (kwalifikacje, półfinał, finał). Drugi był 24-letni Paweł Klisz, a brązowy medal zdobył Jan Antolec, który o dziesiątki sekundy wygrał trzecie miejsce z Kamilem Burym.