MP w biathlonie: Złote medale w sprincie dla Moniki Hojnisz i Grzegorza Guzika

fot: biathlon.com.ua

fot: biathlon.com.ua
fot: biathlon.com.ua

W czwartek w Kościelisku odbyła się trzecia konkurencja mistrzostw Polski w biathlonie, czyli sprint. Tytuły mistrzów Polski w tej specjalizacji wywalczyli Monika Hojnisz i Grzegorz Guzik.

Faworytkami rywalizacji kobiet były Monika Hojnisz, Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, a także dobrze spisująca się w ostatnim czasie Anna Mąka. Szanse na dobry wynik miały również młode reprezentantki Polski, mianowicie Kamila Żuk i Kinga Mitoraj.

Czwartkowe zawody były jednak popisem Moniki Hojnisz. Biathlonistka z Chorzowa musiała pokonać co prawda jedną rundę karną, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa. 25-latka wyprzedziła bezbłędną Annę Mąkę o siedemnaście sekund. Trzecie miejsce przypadło w udziale Krystynie Guzik, która podczas każdej wizyty na strzelnicy musiała pokonywać dodatkowe 150 metrów. 33-letnia biathlonistka wygrała rywalizację z Kingą Mitoraj. Piąte miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń, a szóste Kamila Żuk.

W sprincie mężczyzn kolejny złoty medal do swojej kolekcji dołożył Grzegorz Guzik. Biathlonista reprezentujący BLKS Żywiec miał problemy podczas strzelania w pozycji stojącej, ale jego rywale nie potrafili tego wykorzystać. Guzik ostatecznie wygrał z Łukaszem Szczurkiem o 24 sekundy. Szczurek pokonywał jednak jedną rundę karną mniej od zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec (2 karne rundy), który wyprzedził Rafała Penara (2 karne rundy) i Mateusza Janika (3 karne rundy).

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.