MP w biathlonie: Udany rewanż Żuk i Guzika

fot. Mateusz Król

Kamila Żuk (fot. Mateusz Król)

Zdecydowani faworyci tegorocznych biathlonowych Mistrzostw Polski, czyli Kamila Żuk i Grzegorz Guzik, powetowali sobie wczorajsze niepowodzenia. Wobec nieco lepszych, sprawiedliwszych warunków wietrznych udowodnili swoją wyższość nad krajowymi rywalami w biegu pościgowym. W niedzielę w Dusznikach-Zdroju nie zabrakło jednak niespodzianek…

Po dwóch strzelaniach biegu pościgowego kobiet zanosiło się na powtórkę ze wczorajszych zawodów. Karolina Pitoń strzelała bardzo przyzwoicie (tylko jeden błąd), a jej przewaga nad rywalkami wynosiła około 40 sekund. Wszystko zmieniło się podczas prób w pozycji stojącej. Dotychczasowa liderka zanotowała trzy pudła, tym samym spadła za za Kamilę Żuk. Groźne były też Joanna Jakieła i Natalia Tomaszewska. Pierwszej z nich nie udało się dogonić Żuk mimo bezbłędnej ostatniej próby – Jakieła zdobyła jednak wicemistrzostwo Polski. Pomimo kolejnych dwóch pudeł trzecią, medalową pozycję utrzymała Pitoń. Co ciekawe, żadna ze strzeleckich prób Żuk nie była bezbłędna (1+2+1+2). Złoty medal w kategorii juniorek wywalczyła Daria Gembicka.

Wyniki biegu pościgowego kobiet

Z kolei w biegu panów po wczorajszym niepowodzeniu podniósł się Grzegorz Guzik. Najlepszy zawodnik z kadry narodowej, prowadzonej przez Andreasa Bratliego, zdobył dziś swój ósmy złoty medal MP w biathlonie letnim. Startował z siódmej pozycji, jednak błyskawicznie nadrabiał kolejne lokaty i już na ostatnie strzelanie przybiegł z dużym komfortem. Strzelał przyzwoicie (trzy pudła – 1+0+1+1). Drugie miejsce zajął Wojciech Skorusa, powtarzając tym samym swój wyczyn ze sprintu. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył dziś Przemysław Pancerz. Poza podium znalazł się wczorajszy triumfator Marcin Zawół (ósmy), zawiedli też etatowi reprezentanci Polski w Pucharze Świata – Łukasz Szczurek (czwarty) i Andrzej Nędza-Kubiniec (dziesiąty). Najlepszym juniorem okazał się Jan Guńka.

Wyniki biegu pościgowego mężczyzn

W osobnych biegach rywalizowali też juniorzy młodzi z Polski i Czech. Pełne wyniki tych zawodów można zobaczyć tutaj, po kliknięciu w odpowiedni odnośnik.

źródło: biathlon.bgtimesport.pl