MP w biathlonie: Sukcesy sztafet z Kościeliska i BLKS Żywiec

fot. x-news

fot. x-news
fot. x-news

Pierwsza drużyna BKS WP Kościelisko zdobyła tytuł mistrza Polki w biathlonowej sztafecie mieszanej. Złoto mistrzostw Polski w supermikście przypadło Magdalenie Gwizdoń oraz Grzegorzowi Guzikowi z BLKS-u Żywiec.

Sztafeta mieszana:

Zawody w biathlonowej sztafecie mieszanej odbyły się po raz pierwszy w historii mistrzostw Polski. Tytuł wywalczyła pierwsza drużyna BKS WP Kościelisko, która startowała w składzie: Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Tomasz Jakieła i Łukasz Szczurek. Sztafeta gospodarzy na prowadzenie wyszła na trzeciej zmianie i nie oddała go już do samego końca. Drugie miejsce przypadło drużynie AZS AWF Katowice, która miała w swoim składzie Krystynę Guzik i Kamilę Żuk. Gorzej spisali się jednak biathloniści tego klubu i ostatecznie sztafeta z Katowic straciła do triumfatorów ponad cztery minuty. Na trzecim stopniu podium stanęła druga drużyna z Kościeliska w składzie Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Tadeusz Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos, którzy stracili do zwycięzców ponad pięć minut.

Supermikst:

W rywalizacji supermikstów nie było łatwo wskazać faworyta. Największe szanse na sukces dawano duetom Magdalena Gwizdoń – Grzegorz Guzik i Monika Hojnisz – Rafał Penar.
Już po pierwszym strzelaniu stało się jednak jasne, że Monice Hojnisz i jej koledze będzie ciężko walczyć o złoty medal. Polce do przyrządów celowniczych dostały się płatki śniegu i przez to musiała biegać aż cztery rundy karne, które zabrały jej sporo cennego czasu. Chorzowianka na drugiej pętli biegowej odrobiła nieco strat, ale pozwoliło to jedynie na wywalczenie brązowego medalu.

Z przodu, przynajmniej przez chwilę, toczyła się zacięta rywalizacja o prowadzenie. Anna Mąka wybiegła po pierwszym strzelaniu na trasę jako liderka, ale dość szybko została dogoniona przez dobrze dysponowaną tego dnia Magdalenę Gwizdoń. Najbardziej doświadczona z polskich biathlonistek nie miała problemu z pokonaniem 24-letniej rodaczki i wspólnie z Grzegorzem Guzikiem mogła się cieszyć z tytułu mistrza Polski. Drugie miejsce przypadło duetowi Anna Mąka i Andrzeja Nędza-Kubiniec.

Dla Magdaleny Gwizdoń był to już szesnasty złoty medal mistrzostw Polski.

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.