MP w Biathlonie letnim: Hojnisz i Malina wygrywają!

Monika Hojnisz

Aktualnie w Kościelisku na Podhalu trwają Mistrzostwa Polski w Biathlonie letnim. Odbywają się one w dniach 27-30 Czerwca. W sobotę (28 Czerwca) odbyły się biegi indywidualne kobiet i mężczyzn (zawodnicy biegali bez nartorolek na własnych “nogach”).

Bieg kobiet:

W biegu indywidualnym na dystansie 6 km triumfowała Monika Hojnisz. Na metę dotarła z czasem 32:31,6. Jednak na strzelnicy popełniła aż 7 pudeł. Na drugim miejscu uplasowała się Krystyna Guzik (+8,6 s) z czterema pudłami. Najniższy stopień podium zajęła Weronika Nowakowska-Ziemniak (+10,6 s) z pięcioma pudłami. Czwarte miejsce zajęła Beata Lassak (+1,23,4 s). Mimo miejsca poza podium została mistrzynią polski wśród juniorek.

Bieg mężczyzn:

Wśród tego biegu, który odbył się na dystansie 7 km triumfował Dawid Malina, który z czterema pudłami dobiegł na metę w czasie 28:44,2. Drugi był Grzegorz Guzik (+ 16 s) z trzema pudłami. Na trzecim miejscu dobiegł Krzysztof Pływaczyk (+44,5 s) zaliczając trzy pudła. Czwarte miejsce zajął Łukasz Szczurek (+46,7 s) z trzema pudłami.

Pełne wyniki biegu mężczyzn i kobiet, oraz pozostałych konkurencji.

Źródło: biathlon.com.pl