MP w biathlonie letnim: Hojnisz dominuje w biegu ze startu wspólnego!

Monika Hojnisz 2

Dzisiaj zakończyły się Mistrzostwa Polski w Biathlonie, które odbyły się w Kościelisku. Ostatnią konkurencją zarówno dla kobiet i mężczyzn był bieg ze startu wspólnego.

Bieg kobiet:

W biegu ze startu wspólnego na dystansie 5 km bezkonkurencyjna okazała się Monika Hojnisz. Dla naszej 23-letniej biathlonistki był to 12 medal letnich MP w Biathlonie. Dotarła na metę z czasem 24:53,4, trzykrotnie myląc się na strzelnicy. Na drugim miejscu znalazła się Krystyna Guzik (+47,3 s) zaliczając dwa pudła. Trzecie miejsce z trzema pudłami zajęła Magdalena Gwizdoń (+1:41,8 s). Poza podium znalazła się Anna Mak (+2:08,4 s). Dopiero na piątym miejscu uplasowała się aktualna vice mistrzyni świata Weronika Nowakowska-Ziemniak. Zaliczyła osiem pudeł tracąc do zwyciężczyni blisko 3 minuty.

Bieg mężczyzn:

Wśród mężczyzn, którzy przebiegli 6 km triumfował Grzegorz Guzik dobiegając na metę z czasem 26:30,6. Na strzelnicy zaliczył 3 pudła. Na drugim stopniu podium znalazł się Dawid Malina, który z aż 9 pudłami stracił do zwycięzcy 30 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Pływaczyk (+45,5 s) z pięcioma pudłami. Poza podium znalazł się Łukasz Szczurek (+56 s).

Pełne wyniki biegu mężczyzn i kobiet ze startu wspólnego, oraz pozostałych konkurencji

Źródło: biathlon.pl, skipol.pl