MP: Podziękowania dla trenera Łukasza Kruczka

Łukasz Kruczek

Już w przyszłym tygodniu w dniach 22-23 marca w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich. W środę odbędzie się konkurs drużynowy a tuż po nim uroczystość, podczas której zaplanowane są podziękowania dla trenera Łukasza Kruczka. 

Trener Kadry A Łukasz Kruczek stanowisko trenera głównego objął w 2008 roku. Do jego największych sukcesów w karierze trenerskiej można zaliczyć: dwa złota olimpijskie oraz tytuł mistrza świata Kamila Stocha, dwa brązowe medale drużyny podczas mistrzostw świata, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamila Stocha, podia w konkursach drużynowych Pucharu Świata oraz zwycięstwa w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix. Swoją decyzję o rezygnacji ze stanowiska trenera reprezentacji Polski po sezonie 2015/2016 Łukasz Kruczek ogłosił w lutym 2016 roku.

W ubiegłym roku mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem został Kamil Stoch. Srebrny medal wywalczył Andrzej Stękała, a trzeci był Piotr Żyła. Złoto w konkursie drużynowym wywalczyła drużyna AZS Zakopane.

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich
Wisła Malinka 

22.03.2016, wtorek

10:30 – trening wolny
15:30 – kwalifikacje
17:00 – I seria konkursu indywidualnego
seria finałowa
dekoracja zwycięzców

23.03.2016, środa 

12:30 – seria próbna
13:45 – I seria konkursu drużynowego
seria finałowa
dekoracja zwycięzców

źródło: Alicja Kosman, Anna Karczewska / PZN 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.