MP: Piotr Żyła mistrzem Polski

16:01, 26.12.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 18:16, 26.12.2016

piotr-zyla

Przed chwilą zakończył się konkurs świąteczny mistrzostw Polski w Zakopanem. Złoty medal wywalczył Piotr Żyła, a podium uzupełnili Dawid Kubacki i Maciej Kot.

Piotr Żyła po skokach na odległości 127,5 metra oraz 135,5 metra wywalczył złoty medal mistrzostw Polski. Tuż za nim zdobywając srebrny medal uplasował się Dawid Kubacki, który uzyskał w swoich skokach odpowiednio 124 metry oraz 138 metrów. Ostatnie miejsce na podium a jednocześnie brązowy medal wywalczył Maciej Kot, który podczas pierwszej serii oddał słabszy skok uzyskując tylko 120 metrów co na półmetku zawodów dawało mu szóste miejsce. W drugiej serii Polak się jednak zrehabilitował lądując na 139 metrze i ustanawiając nowy nieoficjalny rekord zmodernizowanego obiektu. Tuż za podium sklasyfikowany został Jan Ziobro ( 122,5 m i 136,0 m), piąty był Stefan Hula ( 126,5 m i 128,0 m), a czołową szóstkę zamknął Klemens Murańka ( 125,5 m i 127,0 m). Najlepszą "10" zamknął Krzysztof Leja ( 108,5 m i 121,0 m).

Pełne wyniki zawodów

Z udziału w zawodach zrezygnował przeziębiony Kamil Stoch. Lider reprezentacji Polski postanowił spokojnie w domu dojść do pełni sił przed Turniejem Czterech Skoczni.