Morgenstern zakończył karierę!

Thomas Morgenstern
fot. Kinga Kluk

Austriacki skoczek narciarski Thomas Morgenstern, trzykrotny Mistrz Olimpijski, ośmiokrotny Mistrz Świata, dwukrotny Mistrz Świata w Lotach, trzykrotny Mistrz Świata Juniorów, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata 2007/2008 oraz 2010/2011 oraz zwycięzca 59. Turnieju Czterech Skoczni zakończył dzisiaj swoją karierę sportową.

Sezon 2013/2014 był wyjątkowo pechowy dla Thomasa Morgensterna. Austriacki skoczek zaliczył fatalnie wyglądający upadek na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf w styczniu tego roku.
Do wypadku doszło podczas treningu przed konkursem lotów narciarskich. Morgenstern zaraz po wybiciu z progu stracił równowagę i spadł ze znacznej wysokości, uderzając z impetem w ziemię. Wypadek wyglądał wyjątkowo niebezpiecznie. Skoczek zjechał bezwładnie na dół zeskoku. Po tym incydencie Morgenstern wrócił do sprawności fizycznej, jednak nie zdołał uporać się z tym psychicznie. Najprawdopodobniej dlatego zrezygnował z dalszych występów na skoczniach narciarskich. Dziękujemy mu za wszystkie wspaniałe chwile, które dostarczył nam na skoczni i miejmy nadzieje, że uda nam się go jeszcze zobaczyć może w trochę innej roli, ale w gronie skoczków narciarskich.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.