Morgenstern wystartuje w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata w Polsce!

Thomas-MorgensternThomas Morgenstern, po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego znalazł sobie nową pasje. Został bowiem pilotem śmigłowca. Już w sierpniu wystartuje w 15 Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata na lotnisku Przylep w Zielonej Górze. 

Thomas Morgenstern, we wrześniu zeszłego roku zakończył karierę skoczka narciarskiego. Pomimo prób powrotu do formy po ciężkim upadku na skoczni Kulm, popularny Morgi nie mógł poradzić sobie ze strachem – To nie była decyzja oparta na emocjach. Podjąłem ją po przemyśleniach – stwierdza w wywiadzie dla austriackiej gazety “Kronen Zeitung”.

Morgenstern, jednak postanowił nie pójść na “sportową emeryturę” i znalazł sobie nową pasje. Mistrz Olimpijski z Turynu 2006 r., planuje zdobyć profesjonalną licencje pilota. Jednak wcześniej, bo już w tym roku weźmie udział w 15 Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 12 – 16 sierpnia na lotnisku Przylep w Zielonej Górze – Planuję startować w kategorii “rookie” (dla nowicjuszy) z 250 godzinami lotu na koncie. Nie mogę się doczekać rywalizacji. Potrzebuję tego – opowiedział Morgenstern.

Już wkrótce ma się również ukazać książka o życiu Thomasa Morgensterna, która będzie nosić tytuł: “Ueber meinen Schatten” (po polsku: “Nad moim cieniem”). Książka ma zostać wydana pod koniec września – To nie jest klasyczna biografia, raczej coś w rodzaju noweli. Ważne, aby wyjaśnić pewne kwestie – komentuje.

Aktualizacja:

Relacje z sobotniej rywalizacji przygotuje dla Was nasz redaktor Mateusz. Śledźcie zatem nasz profil na Facebook’u oraz Twitterze.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.