Monika Skinder po sprincie drużynowym: “To dla mnie duże osiagnięcie”

0

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Monika Skinder w swoim pierwszym w karierze starcie w sprincie drużynowym, w którym wystartowała z Justyną Kowalczyk, zajęła dziesiąte miejsce. – Awans do finału to był nasz dzisiejszy cel – mówiła po biegu.

Sprint drużynowy był dla Moniki Skinder drugim występem podczas mistrzostw świata w Seefeld. W sprincie indywidualnym, który odbywał się w czwartek, 17-latka z Tomaszowa Lubelskiego nie zdołała awansować do ćwierćfinałów. Dziś wspólnie z Justyną Kowalczyk pobiegła w pierwszym seniorskim finale w karierze. – Awans do finału to był nas dzisiejszy cel. Mogłam wystartować z Justyną i to dla mnie duże osiągnięcie. Jako mała dziewczynka nawet sobie nie wyobrażałam, że kiedyś z nią pobiegnę. To był dla mnie duży zaszczyt, że mogłam pobiec z taką zawodniczką. Cieszę się z tego i myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość – zaczęła Skinder. – Dziś bolało, szczególnie nogi, które piekły na podbiegach, ale trzeba było to przetrwać i dać z siebie wszystko, bo po półfinale czułam zmęczenie i nie pozostawało mi nic innego jak walka – tłumaczyła wicemistrzyni świata juniorek.

Mistrzostwa świata w Seefeld to trzecia duża impreza w tym sezonie, w której startuje Monika Skinder. Polską biegaczkę mogliśmy oglądać na mistrzostwach świata juniorek i na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Z każdych zawodów 17-latka przywoziła medale. Po sprincie drużynowym Skinder przyznała, że czuje już zmęczenie sezonem. – Czuję już duże zmęczenie sezonem, ale myślę, że trzeba wytrzymać do końca i dalej walczyć. Staram się nie myśleć o tym, że jestem nadzieją polskich biegów. Skupiam się na treningu i myślę o przyszłych zawodach. Na pewno moim marzeniem jest zdobycie medalu olimpijskiego czy medalu mistrzostw świata, ale to równa się z ciężką pracą – mówiła polska juniorka. – Myślę, że jestem w stanie to zrobić i mam nadzieję, że mi się uda – dodaje Skinder.

Z Seefeld dla sportsinwinter.pl Mateusz Król

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.