Monika Hojnisz z trzecim złotem Mistrzostw Polski

fot. D. Gerasimuk / PZBiath

fot. D. Gerasimuk / PZBiath
fot. D. Gerasimuk / PZBiath

Czarny Bór był gospodarzem kolejnej edycji Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Absolutną gwiazdą tych zawodów była Monika Hojnisz, która wyjeżdża stamtąd z trzema złotymi medalami.

Monika Hojnisz triumfowała w piątkowym biegu indywidualnym, o czym pisaliśmy TUTAJ. W sobotę w Czarnym Borze rozgrywano biegi masowe. Hojnisz nie zaliczyła dobrego początku. Podczas strzelania w postawie leżąc spudłowała aż sześć razy. Na kolejnych wizytach na strzelnicy w postawie stojąc, udało się zachować czyste konto i Chorzowianka na mecie zameldowała się blisko minutę przed Magdaleną Gwizdoń. Zawodniczka BLKS Żywiec biegała tylko trzy karne rundy, ale nie była w stanie wykorzystać tej przewagi nad młodszą koleżanką z kadry. Wśród mężczyzn najlepszy był Grzegorz Guzik, który zaliczył tylko trzy pudła i wyprzedził Marcina Piaseckiego o nieco ponad 30 sekund. Brąz wywalczył Łukasz Szczurek.

W poniedziałek rozgrywano biegi sprinterskie. Po trzecie złoto sięgnęła Monika Hojnisz, która zaliczyła dwa pudła. Srebro przypadło Dominice Bieleckiej, która niedawno dopiero zamieniła biegówki na biathlon. Reprezentantka klubu KS Ski Team Wodzisław Śląski pudłowała cztery razy. Brąz dla Kamili Żuk (15:18,8; 3 p). Magdalena Gwizdoń z dwoma niecelnymi strzałami straciła do podium 0,8 sekundy. Po tytuł wśród mężczyzn sięgnął Marcin Piasecki, który na strzelnicy mylił się cztery razy. Łukasz Szczurek, mimo dwóch pudeł mniej, przegrał złoto o 0,7 sekundy. Podium uzupełnił Tomasz Zięba z jednym pudłem i stratą 7,3 sek.

Więcej informacji: TUTAJ

Źródło: Biathlonletni.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.