Monika Hojnisz wraca do Pucharu Świata

fot. M. Król

fot. M. Król

Biathloniści w najbliższy weekend powracają do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata po świątecznej przerwie. Trenerzy podali dzisiaj skład reprezentacji Polski na zmagania w Oberhofie.

Monika Hojnisz dostała szanse na powalczenie o pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie. Polka do tej pory nie mogła uznawać tej zimy za udaną, bo jej występy rozczarowywały. Przed świętami została wycofana z rywalizacji na najwyższym szczeblu i wystąpiła w Pucharze IBU. Wygraną i dobrymi występami w Obertilliach wywalczyła sobie powrót do drużyny. Teraz zawody Pucharu Świata będą rozgrywane w Oberhofie, gdzie poza Hojnisz zobaczymy: Weronikę Nowakowską, Krystynę Guzik oraz Magdalenę Gwizdoń. Wśród mężczyzn do rywalizacji przystąpią: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Mateusz Janik.

Zawody Pucharu Świata w Oberhofie rozpoczną się sprintami kobiet w czwartek. Dzień później zaplanowano zmagania mężczyzn w tej samej konkurencji. W sobotę odbędą się biegi pościgowe a w niedzielę na starcie zobaczymy sztafety.

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.