Monika Hojnisz-Staręga wraca do rywalizacji w Pucharze Świata

fot. Mateusz Król

Po tygodniowej absencji  spowodowanej infekcją gardła, Monika Hojnisz-Staręga powraca do rywalizacji w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. 29-latka znalazła się bowiem w składzie naszej kadry na drugi weekend pucharowych zmagań w Hochfilzen. Powrót chorzowianki nie jest jednak jedyną zmianą w stosunku do minionego weekendu. W obu kadrach doszło do sporych  przetasowań.

fot. Mateusz Król

Biathlonowa reprezentacja Polski podczas drugiego weekendu pucharowych zmagań w Hochfilzen pojawi się w dość mocno odmienionym składzie. Z grona zawodniczek, które startowały w miniony weekend, kolejną szansę na występ otrzymały dwie: Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Pozostałe kadrowiczki – Anna Mąka, Karolina Pitoń i Joanna Jakieła – nie będą miały okazji, aby w tym roku zaprezentować się na pucharowych trasach. Ich miejsce zajmą Monika Hojnisz-Staręga i doświadczona Magdalena Gwizdoń.

–  Anna Mąka, Karolina Pitoń i Joanna Jakieła wyjechały do Obertilliach, gdzie będą miały okazję spokojnie potrenować i wziąć udział w zawodach testowych – powiedział trener Michael Greis cytowany przez PZBiath.

Dla Moniki Hojnisz-Staręgi będzie to powrót do rywalizacji w Pucharze Świata po tygodniowej przerwie spowodowanej infekcją gardła. Brązowa medalistka mistrzostw świata, która na początku sezonu daleka była od optymalnej formy, miała wykorzystać ostatnie dni na regenerację. – Będzie miała więcej czasu na regenerację i skupienie się na powrocie w silniejszym wydaniu. Wszystko jest dobrze, po prostu jeśli nie jest zdrowa w stu procentach, to nie rywalizuje. Wygląda jednak na to, że wystartuje już za tydzień. Mamy nadzieję, że pokaże się we wszystkich trzech wyścigach, natomiast sprint oraz bieg pościgowy są pewne – mówił w niedawnym wywiadzie trener Michael Greis.

W Hochfilzen pojawi się także czterech reprezentantów Polski. Do Grzegorza Guzika dołączą Łukasz Szczurek, który powraca do Pucharu Świata po dwóch tygodniach przerwy, a także Przemysław Pancerz, dla którego będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi oraz Tomasz Jakieła. – Zdecydowałem się na rotację by dać szansę większej liczbie zawodników. Trójka zawodników, którzy startowali w miniony weekend, udała się na treningi do Obertilliach – powiedział trener Anders Bratli.

Początek zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen już w czwartek. Jako pierwsi do rywalizacji w biegu sprinterskim przystąpią mężczyźni. Dzień później w tej samej konkurencji wystartują kobiety.

Źródło: PZBiath