Monika Hojnisz-Staręga na liście startowej prestiżowych zawodów

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Na dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy zawodów City Biathlon w Wiesbaden ogłosili nazwiska zawodników, którzy wystartują w imprezie zaplanowanej na 27 września. W gronie biathlonistek jest m.in. Monika Hojnisz-Staręga, która w Wiesbaden rywalizowała także rok temu.

Impreza City Biathlon w Wiesbaden to od kilku lat stały punkt w kalendarzu letnich przygotowań biathlonistów. Zawody, które początkowo miały odbyć się w sierpniowym terminie, z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa (COVID-19) przełożono na 27 września. Nadal nie było jednak wiadomo, którzy zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia się w imprezie City Biathlon.

Niepewność rozwiali dziś organizatorzy zawodów. Na konferencji prasowej i na oficjalnej stronie na Facebooku ogłosili bowiem nazwiska zawodników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie. W gronie biathlonistów, którzy wystartują w City Biathlon są m.in.: zdobywca Pucharu Świata i multimedalista mistrzostw świata Johannes Thingnes Boe, Niemiec Benedikt Doll, utytułowany Francuz Quentin Fillon Maillet czy Jakov Fak.

Wśród pań także nie zabrakło uznanych nazwisk. Na liście startowej znalazły się choćby zdobywczyni Kryształowej Kuli i trzykrotna mistrzyni świata Włoszka Dorothea Wierer i jej rodaczka Lisa Vittozzi, ale start zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego jest niepewny ze względu na ograniczenia startów wprowadzone przez FISI. Wśród startujących są także młode i utalentowane Ingrid Landmark Tandrevold czy Lena Haecki, a także Polka Monika Hojnisz-Staręga która w City Biathlon wystartuje po raz drugi z rzędu.

Źródło: fondoitalia.it / Facebook City Biathlon