Monika Hojnisz pozostała wiceliderką Pucharu Świata

fot. x-news

fot. M. Król

W drugim występie w sezonie Monika Hojnisz nie stanęła na podium, ale jedenasta lokata nie była rozczarowaniem. Polka utrzymała drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W biegu indywidualnym, otwierającym nowy sezon Pucharu Świata, Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce. To był jej najlepszy wynik w karierze. – To była dosłownie chwila. Akurat stałam z chłopakami z serwisu pod telebimem i widziałam, że Dżyma traci. Gdzieś tam jednak z tyłu głowy miałam, że Ukrainki słyną z dobrego finiszu. Dodatkowo miała tę przewagę, że startowała po mnie i znała moje międzyczasy – relacjonowała Hojnisz.

Podczas sobotnich zmagań nasza biathlonistka była bezbłędna na strzelnicy, ale zajęła jedenaste miejsce. To pozwoliło jej jednak na utrzymanie drugiego miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polka otarła się o pozycję liderki, bo Dorothea Wierer wyprzedza ją o 6 punktów. Włoszka zajęła dzisiaj drugą lokatę. W czwartek była siódma. – Nigdy nie marzyłam o tym by być tak blisko żółtej koszulki. Nawet po czwartkowym starcie nie brałam tego pod uwagę. Dopiero dzisiaj po biegu kilka osób gratulując powiedziało mi, że brakowało naprawdę niewiele do tego by zostać liderką Pucharu Świata. Dopiero wtedy zaczęłam sobie uświadamiać powagę sytuacji. Wcześniej nie myślałam o tym i co się może stać i uważam, że było to zdrowe podejście – skomentowała.

Monika nie do końca dobrze czuje się w biegach sprinterskich, stąd jej czas biegowy nie był dzisiaj tak dobry, jak ten z występu w biegu długim. – Bieg sprinterski jest dla mnie najmniej lubianą i najmniej wygodną konkurencją, tym bardziej cieszę się więc z dzisiejszego rezultatu. Jutro powinno być łatwiej, bo lubię bezpośrednią rywalizację jaka towarzyszy biegom pościgowym. Recepta na sukces? Trzymać nerwy na wodzy i nie zerkać na na strzelające obok rywalki. Zmęczenie już się kumuluje, biec może się więc ciężko, ale mam nadzieję, że uda mi się podtrzymać dobrą passę na strzelnicy – mówiła w sobotę Hojnisz.

Klasyfikacja generalna PŚ

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.