Modernizacja skoczni i tras biegowych w Oberstdorfie trwa

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w 2021 roku odbędą się w niemieckim Oberstdorfie. W związku z organizacją imprezy kompleks skoczni oraz trasy biegowe są modernizowane.

Prace remontowe na obiektach w Oberstdorfie trwają od początku wiosny, chociaż nie obyło się bez problemów. 16 maja na skocznie w Oberstdorfie spadł helikopter, który spowodował straty szacowane wówczas na ok. 2,5 miliona euro, o czym informowaliśmy tutaj. Organizatorzy zapewniają jednak, że modernizacja postępuje zgodnie z planem. Na skoczniach trwają prace na zeskokach, a także wzmacniane są zbocza wokół nich. Zamontowano już betonowe bandy wzdłuż zeskoków dużej i normalnej skoczni. Remontowa jest również nadbudowana, betonowa część konstrukcji, nad rzeką Faltenbach. Postępy widać także na arenie zmagań w biegach narciarskich. W zbiorniku wodnym, który służy do naśnieżania tras, zakończono prace przygotowawcze do jego uszczelnienia. Wykonano również wykop dla przepompowni.

Większość prac związanych z modernizacją ma być ukończona jeszcze w 2019 roku. Planowe zakończenie inwestycji ma odbyć się na początku 2020 roku.

źródło: fis-ski.com

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.