Mniej zawodów juniorskich w Norwegii przez COVID-19

fot. langrenn.com

fot. langrenn.com

Kolejny skutek uboczny rozdającej karty na świecie pandemii choroby COVID-19. Norweska federacja ogranicza zawody juniorskie w przyszłym sezonie. Zawodnicy i zawodniczki do lat 20 nie wystartują też w zawodach FIS w Beitostoelen. Jedyny wyjątek zrobiono dla Helene Marie Fossesholm.

Nie sposób wyliczyć już dziedzin życia, które uległy zmianie przez podstępny wirus. Sport może nie należy do najważniejszych, kiedy służba zdrowia jest na granicy wydolności. Mimo wszystko szkoda tych młodych zawodników, którzy właściwie pozbawieni są możliwości rozwoju. 19-letnia Fossesholm jednak poczyniła takie postępy, iż jako jedyna poniżej dwudziestego roku życia będzie regularnie startowała w zawodach.

Fachowcy na jej temat wypowiadają się jednoznacznie. – Jest członikinią elitarnego zespołu seniorów, więc pojedzie do Beistoelen. – Tak skwitował sprawę szef marketingu norweskiej federacji Espen Bjervig. Manager zawodów Asgeir Moberg też cieszy się z obecności utalentowanej nastolatki. – Robimy dla Fossesholm z przyjemnością wyjątek. Fossesholm należy do elity i jest obecnie jedną z najlepszych narciarek na świecie. Z pewnością nie możemy jej zabronić jej startu w kadrze narodowej w Pucharze Świata. – Więcej na ten temat tutaj.

źrodło: fondoitalia.it