Młodzi norwescy sportowcy uczyli się od kadry narodowej

Norweski Związek Narciarski zorganizował w zeszłym tygodniu 10-ty Obóz Młodzieżowy Konica Minolta. W poprzednich latach impreza ta odbywała się w Zakopanem (POL), Pragelato (ITA) i Oernskoeldsvik (SWE), a tym razem odbył się w Oslo.Podczas tego tygodniowego obozu 230 dzieci miały okazję nie tylko spotkać się z najlepszymi norweskimi skoczkami narciarskimi w tym z Mistrzem Świata Andersem Bardalem, ale również mogły one trenować z nimi i otrzymać cenne rady.

Oprócz członków obecnej norweskiej drużyny narodowej, trenera Alexander Stoeckl i dyrektora sportowego Clas Brede Brathena pojawiło się na obozie w Oslo kilku bardziej znanych gości. Dyrektor FIS Walter Hofer mówił o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości skoków narciarskich. Były zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Sigurd Pettersen wyjaśnił dzieciom, jak ważne jest, aby dobrze bawić się uprawiając różne rodzaje sportów, a Lasse Ottesen zachęcała, zwłaszcza dziewczynki, do próbowania swoich sił w kombinacji norweskiej.

Podczas tego obozu młodzi sportowcy mogli zdobyć cenne rady, cieszyć się niezapomnianymi chwilami z zawodnikami, atakże mieli szansę na ustanowienie nowych rekordów osobistych.

Źródło: fis-ski.com

FOTO: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.