Młodzi biegacze narciarscy trenowali w Skandynawii

fot: aremobility.com

fot: aremobility.com

W dniach 6-13.08, w Norwegii odbywał się międzynarodowy obóz sportowy, przeznaczony dla młodych narciarzy. To już dziewiąta edycja tej imprezy, która odbywa się niedaleko miejscowości Sjusjoen. Gośćmi specjalnymi zaproszonymi na wydarzenie byli najlepsi norwescy biegacze – jak Astrid Uhrenholdt Jacobsen czy Johannes Høsflot Klaebo. W obozie brała też udział dziesięcioosobowa reprezentacja Polski.

Oprócz zawodów narciarskich, takich jak biegi sprinterskie czy długodystansowe na dystansach 10 i 15 kilometrów, czy treningów siłowych, norweskie spotkanie młodych biegaczy miało na celu ich rozwój mentalny za pomocą wykładów. Prelekcje dotyczyły między innymi tajników żywieniowych zawodowego sportowca czy zwalczania dopingu. W charakterze wykładowców występowały osoby uznawane za największe autorytety w narciarskim świecie – jak wspomniani Klaebo czy Jacobsen.

Wielkim wyróżnieniem było zaproszenie na imprezę dziesięciu młodych narciarzy z Polski. Wraz z trenerami-opiekunami, m.in. Januszem Krężelokiem, uczestniczyli zarówno w zawodach, jak i wykładach.

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.