Młody szwedzki biegacz zakończył karierę. Za nim najlepszy sezon

MARCELA HAVLOVA/sweski.com

MARCELA HAVLOVA/sweski.com

Wśród zawodników, którzy latem 2020 zdecydowali się zakończyć karierę znalazł się też mniej znany szwedzki biegacz Pontus Hermansson. 25-latek nie odnosił sukcesów, niemniej jego poprzedni sezon był najlepszy w karierze.

Kariera ta nie obfitowała w specjalne wzloty. Niemniej udało mu się dwa razy wystąpić w sprintach w pucharze świata u siebie, w Falun. W 2017 był 68., zaś w tym roku w styczniu – 57. Do innych ciekawych rezultatów należy wliczyć 11. miejsce w zawodach Pucharu Skandynawii – jednego z ważniejszych zawodów drugoligowych. – Nie, nie zostałem nowym Northugiem, Svanem, czy Wassbergiem, ale i tak doszedłem dalej niż przypuszczał pewien chłopak z Partile. – swoją karierę na Instagramie podsumowałe Hermansson.

Hermansson decyzję swą tłumaczy zmęczeniem treningami. – Zawsze uwielbiałem rywalizację, ale najważniejsza część bycia narciarzem polega na treningu, a to mi nie odpowiadało. Kiedy zaczynałem przed sezonem było ciężej niż zwykle. Codzienna praca nie dawała mi przyjemności. Męczyłem się przez dwa miesiące, by zobaczyć, czy to się zmieni. Nie zmieniło się. – dodał Pontus. Szwed życie narciarza zamienił na życie sprzedawcy w koncernie Canon. Więcej w tym miejscu.

źródło: expressen.se