Młody Rosjanin zostawił kombinację i został fryzjerem

Fot.: NordicFocus

Fot.: NordicFocus

W wieku 22 lat sportową karierę postanowił zakończyć pochodzący z Rosji kombinator norweski, Aleksander Paszajew. Były już sportowiec narty i kijki zamienił na… nożyczki. Swoją przyszłość wiąże on bowiem z zawodem fryzjera.

Rosyjski kombinator norweski – Aleksander Paszajew – podjął dosyć niespodziewaną decyzję. W wieku zaledwie 22 lat zdecydował się on bowiem zakończyć przygodę ze sportem. Mieszkający w Petersburgu były już zawodnik nie widział dalszych perspektyw rozwoju i dlatego też postanowił porzucić kombinację norweską na rzecz zawodu fryzjera.

– Myślę, że zawód sportowca skończył się już dla mnie. Przez ostatnie dwa miesiące chodziłem na kursy, dzięki którym pracuję już jako fryzjer. Jeszcze nie wszystko się udaje, ale wciąż próbuję – przyznał cytowany przez fis-ski.com Rosjanin. Przed pierwszym zgrupowaniem rosyjskich kombinatorów z usług Paszajewa skorzystał jego były kolega reprezentacyjny, Witalij Iwanow, który był zadowolony z wizyty u zaprzyjaźnionego fryzjera.

Podczas swej zawodniczej kariery Alexander Paszajew wystartował łącznie w szesnastu zawodach Pucharu Świata. Na swoim koncie ma on również trzy występy na mistrzostwach świata. Fani Rosjanina z pewnością wspominać będą jego dobrą postawę na skoczniach.

Źródło: fis-ski.com; Instagram