Młody francuski skoczek niespodziewanie zakończył karierę

fot: Twitter

To nie była wielka kariera, ale mogła potrwać znacznie dłużej. W wieku 23-lat Paul Brasme postanowił skończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi. – Nie udało mi się osiągnąć moich celów – przyznał Francuz.

fot: Twitter

Nieznany szerszej publiczności, ale na pewno zagorzałym fanom skoków Paul Brasme, ogłosił w niedzielę wielkanocną, że kończy sportową karierę. 23-latek nad decyzją w tej sprawie myślał już od kilku tygodni. Ostatecznie jednak zdecydował, że ma już dość.

– Nie udało mi się osiągnąć moich celów – napisał na Faceeboku francuski skoczek. Dodał jednak, że jego poziom i tak przewyższał oczekiwania. – Sport na wysokim poziomie to trudna sprawa. Nie każdy może zostać mistrzem świata czy olimpijskim – zaznaczył Brasme.

Sam jednak – wówczas dość nieoczekiwanie – poczuł smak bycia najlepszym na krajowym podwórku. W wieku 19 lat sięgnął bowiem po złoty medal letnich mistrzostw Francji. Co warto podkreślić, udział w tych zawodach brał Vincent Descombes Savoie. Znany z Pucharu Świata zawodnik cieszyć się musiał ze srebra.

Paul Brasme w ostatnich mistrzostwach Trójkolorowych był trzynasty i najpewniej to skłoniło go do podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. W niej ani razu nie zdobył punktów PŚ, ale tylko raz startował w kwalifikacjach. Raz znalazł się natomiast w czołowej trzydziestce Letniego Grand Prix.

Źródło: Facebook / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj