MKOl: Igrzyska w Pjongczang bez reprezentacji Rosji

fot: Getty

fot: Getty

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję. Reprezentacja Rosji nie wystąpi podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Powodem są liczne przekroczenia przepisów antydopingowych.

Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony przez MKOl, co oznacza, że nie zobaczymy Rosji podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Samuel Schmidt z MKOl-u przyznał, że decyzja podjęta przez członków jest odpowiedzią na “systemową manipulację” w Rosji, która miała miejsce w 2014 roku. Z tego powodu dożywotni zakaz udział w igrzyskach otrzymał obecny Minister Sportu w Rosji – Witalij Mutko. – Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z oszustwem na tak ogromną skalę. To wszystko wywołało ogromne szkody dla całego ruchu olimpijskiego – powiedział Schmid.

Wiadomo jednak, że rosyjscy “czyści” sportowcy, będą mogli wystąpić w Pjongczang pod flagą olimpijską. Ich ewentualne medale nie będą przypisywane Rosji a za złoto nie usłyszą hymnu swojego kraju. – Bardzo mi przykro, że w wyniku naszego werdyktu ucierpią też niewinni sportowcy. Z naszej strony zrobimy wszystko, by igrzyska w Pjongczangu były wyjątkowe – przemawiał podczas dzisiejszej konferencji Thomas Bach, szef MKOl.

Źródło: MKOl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.