Mistrzyni świata zdyskwalifikowana na 16 miesięcy!

fot. itaria.it
fot. itaria.it

Włoska łyżwiarka figurowa Carolina Kostner została zdyskwalifikowana na 16 miesięcy. Powodem takiej decyzji jest pomoc w uniknięciu kontroli antydopingowej swojemu byłemu partnerowi Alexowi Schwazerowi.

W 2012 roku Kostner pomogła uniknąć kontroli antydopingowej swojemu partnerowi podczas obozu treningowego w Oberstdorfie. Kilka miesięcy później chodziarz i tak został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Zdyskwalifikowano go na trzy i pół roku, lecz ten postanowił nie wznawiać już swojej kariery po odbyciu kary. Dla 27-letniej łyżwiarki 16 miesięczny okres przerwy od sportu może praktycznie oznaczać koniec jej kariery. Adwokat łyżwiarki zapowiada jednak, że jego klientka odwoła się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

W przeszłości Kostner i Schwazer byli jedną z bardziej rozpoznawalnych par sportowców we Włoszech. Oboje mieli na swoim koncie wiele sukcesów.. Kostner była mistrzynią świata, mistrzynią europy i  zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich, a Schwazer to min. mistrz olimpijski, mistrz europy oraz zdobywca brązowego krążka na mistrzostwach świata.

Źródło: eurosport.onet.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.