Źródło: YouTube

Niepokojące wieści płyną do nas zza naszej wschodniej granicy. Mistrzyni świata w narciarstwie dowolnym Aleksandra Romanowska została aresztowana przez białoruskie służby. Wcześniej krytykowała Aleksandra Łukaszenkę.

Źródło: YouTube

Organizacja pozarządowa wspierająca sportowców (BSSF) poinformowała, że ​​mistrzyni świata w skokach akrobatycznych Aleksandra Romanowska, została aresztowana po treningu. Przebywała na posterunku policji w Mińsku.

Powód nie jest znany

Wcześniej narciarka miała krytykować prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Podpisała się nawet pod listem otwartym przeciwko wyborom prezydenckim w 2020 roku.

Powód aresztowania nie został ujawniony. Rzecznik BSSF potwierdził później w rozmowie z DW, że Romanowska została ukarana grzywną w wysokości 1000 euro i została zwolniona.

MKOl i związek wydają komunikaty

W sprawie głos zabrał także Międzynarodowy Komitet Olimpijski. – Badamy sytuację i zwróciliśmy się o informacje do Narodowego Komitetu Olimpijskiego Republiki Białorusi – czytamy w komunikacie.

Specjalne oświadczenie wydał też Białoruski Związek Narciarski. – W tej chwili kierownictwo Białoruskiego Związku Narciarskiego bada okoliczności zdarzenia i sprawdza informacje publikowane w wielu mediach na temat zatrzymania Aleksandry Romanowskiej. Zalecamy skontaktowanie się z odpowiednimi właściwymi organami Republiki Białorusi za bardziej szczegółowe komentarze – napisano w oświadczeniu.

Źródło: DW / rsport.ria.ru /

Mateusz Król
Obserwuj