Mistrzostwa USA: Taylor Fletcher i Annika Malacinski z tytułami w kombinacji

fot. fasterskier.com

fot. fasterskier.com

W Park City rozegrano letnie mistrzostwa USA w kombinacji norweskiej. Wśród mężczyzn triumfował rutynowany Taylor Fletcher, wśród kobiet Annika Malacinski.

Doświadczony Fletcher wyprzedził Granta Andrewsa i Stephena Schumanna. Andrews świetnie spisał się na skoczni napędzając nieco strachu Fletcherowi, który skwitował to ze śmiechem. – Ja już się starzeję, więc to miłe, że mogę ciągle wygrywać z młodymi chłopakami. Na skoczni Fletcher uzyskał 105,5 m, ale nie dał szans rywalom w biegach. Andrews miał 44 sekundy przewagi po skoku 116,5 m, ale w finalnym rozrachunku stracił 54 sekundy. Schumann po skoku 106,5 m startował 4 sekundy przed Fletcherem, ale na mecie miał 1:16.0 straty. Warto dodać, iż drugie miejsce w zawodach zajął startujący gościnnie Kanadyjczyk Nathaniel Mah, który po skokach prowadził – uzyskał 121,5 m, co dało mu aż 1:04.0 przewagi nad Fletcherem, na końcu jednak stracił 35 sekund. Medale jednak rozdano tylko reprezentantom USA. Warto też dodać, iż murowany kandydat do miejsca na podium – Jared Shumate – został zdyskwalifikowany w konkursie skoków.

Pod nieobecność Tary Geraghty-Moats wśród pań tytuł zdobyła Annika Malacinski przed Tessą Arnone – więcej zawodniczek nie startowało. Zwyciężczyni po skoku na odległość 67,5 m miała nad Arnone (60,5 m) 26 sekund przewagi, ale powiększyła ją na mecie aż do 1 minuty i 58 sekund. Malacinski rozpoczęła treningi raptem dwa lata temu, ale nie ukrywa w wywiadach, iż ma olimpijskie ambicje – teraz planuje pracować nad techniką skoku i szybszym biegiem, niedługo rozpoczyna treningi w Europie.

PEŁNE WYNIKI

źródło: usanordic.org

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: