Mistrzostwa TZN: Leja wygrywa pierwszego dnia!

SAM_22701Krzysztof Leja wygrał dzisiejszy konkurs rozgrywany na Wielkiej Krokwi w ramach mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Pokonał on Stanisława Bielę oraz Andrzeja Zapotocznego.

Na skoczni imienia Stanisława Marusarza najlepszy okazał się dziś Leja. Zawodnik AZS-u Zakopane skoczył, aż 136 metrów i dzięki dobrym oceną od sędziów zgromadził łącznie 142,3 pkt. Pozostali skoczkowie nie mogli mu dorównać, co dobitnie pokazują statystyki. Drugi Stanisław Bielą lądując na 131 metrze stracił do zwycięzcy 11 punktów. Trzeci był Andrzej Zapotoczny (127,5 metrów; 126,5 pkt).

Tuż za podium znalazł się Andrzej Gąsienica skaczący na 126 metr. Adam Ruda który jeszcze niedawno cieszył się z srebrnego medalu mistrzostw Polski dzisiaj był piąty za sprawą lotu na odległość 128,5 m. Niestety jak to w jego przypadku często bywa, sędziowie słabo ocenili jego próbę.

Z powodu silnego wiatru, który wzmógł się na skoczni nie zdołano dokończyć drugiej serii konkursowej i ostatecznie ją anulowano. Drugi konkurs o Mistrzostwo Tatrzańskiego Związku Narciarskiego zostanie rozegrany jutro o godzinie 11:00. 60 minut wcześniej zaplanowana jest seria próbna.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: berkutschi.com

 

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.