Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2021 przeniesione?

fot.logos.wikia.com

fot.logos.wikia.com

Kanadyjska Federacja Saneczkarska prosi światowych zarządców tą dyscypliną o przeniesienie jubileuszowych, 50. Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie z Calgary do Whistler. Włodarze tłumaczą się niedostosowaniem toru leżącego w prowincji Alberta do współczesnych standardów.

O sprawie poinformowało biuro Światowej Federacji Saneczkarskiej znajdujące się w niemieckim Berchtesgaden. Zdaniem Stephena Harrisa, prezydenta kanadyjskiego związku, podwykonawca, który odpowiada za modernizację toru pamiętającego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1988 roku, nie wywiązuje się należycie ze swoich zobowiązań, co skutkuje opóźnieniami. Kanadyjczycy chcą, aby organizację najważniejszej imprezy sezonu przedolimpijskiego przejęło Whistler.

Nie wiadomo jednak, czy na powyższy apel pozytywnie odpowiedzą członkowie kongresu Światowej Federacji Saneczkarskiej w Lublanie. Globalna organizacja przyjmuje zgłoszenia również od innych krajów – ostateczny termin składania propozycji to 1 czerwca. 15 czerwca, czyli równo dwa tygodnie później, poznamy organizatora jubileuszowych Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie.

źródło: fil-luge.org

1 thought on “Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2021 przeniesione?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.