Mistrzostwa świata w bobslejach i skeletonie przeniesione. Są też inne zmiany

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) przedstawiła nowy kalendarz na sezon 2020/21. Najważniejszą zmianą jest przeniesienie mistrzostw świata z Lake Placid do Altenbergu.

Pod koniec marca IBSF ogłosiła, że przyszłoroczne mistrzostwa świata odbędą się w Lake Placid. Federacja zdecydowała się na zmianę lokalizacji imprezy, która ma się odbyć na początku lutego (1-14 lutego). Czempionat został przeniesiony ze Stanów Zjednoczonych do niemieckiego Altenbergu. – To trudna decyzja dla naszej federacji. Lake Placid jest dla nas ważnym obiektem, ale z powodu ograniczeń w podróżowaniu musieliśmy zdecydować się na zmianę. Jednocześnie popieramy kandydaturę Lake Placid do organizacji mistrzostw świata w 2025 roku. Chciałbym także podziękować wszystkim organizatorom za zainteresowanie przejęciem mistrzostw – powiedział prezes IBSF, Ivo Ferriani.

Federacja oprócz mistrzostw świata zrezygnowała także z innych zawodów w Ameryce Północnej. Nie odbędzie się bowiem runda Pucharu Świata w Park City. Zmagania miały zostać rozegrane tuż po mistrzostwach świata. Zdecydowana większość Pucharów Świata odbędzie się w Europie. Pierwszym przystankiem w dniach 16-29 listopada będzie Sigulda. Na Łotwie, a także w Igls rozegrane zostaną dwie rundy zmagań. Przed mistrzostwami w Altenbergu bobsleiści i skeletoniści rywalizować będą jeszcze w Winterbergu, Sankt Moritz i Konigssee. Ostatnią rundą (8-14 marca) będą zawody w Pekinie, gdzie będzie miała miejsce próba toru olimpijskiego.

Kalendarz sezonu 2020/21

źródło: International Bobsleigh & Skeleton Federation