Mistrzostwa świata nie dla Harrachova? Czesi wycofali kandydaturę

fot. harrachov.com

fot. harrachov.com

To miał być impuls dla ośrodka narciarskiego w Harrachovie. Mistrzostwa świata w lotach 2024 miały z pewnością odbyć się za naszą południową granicą. Czesi wycofali jednak kandydaturę.

Chociaż nasi południowi sąsiedzi zgłosili oficjalnie chęć na organizowanie czempionatu w lotach w czerwcu, to od razu nie była to pewna decyzja. Działacze ze związku narciarskie prosili bowiem Międzynarodową Federację Narciarską, aby odroczyła im termin wpłaty kwoty wpisowej. Kiedy FIS wyraziła na to zgodę, Czesi mogli aplikować. – Od początku mówiliśmy, że bez gwarancji rządowych nie stać nas na uiszczenie opłaty rejestracyjnej – powiedział prezes SLCR, Lukas Hermansky. A środków potrzeba jeszcze więcej, bowiem trzeba wyremontować mamucią skocznię Certak. Tu, oprócz środków, potrzeba porozumienia na linii różnych właścicieli terenu.

Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec szans dla Harrachova. Krajanie Jakuba Jandy prawdopodobnie będą mieli dodatkowy czas na przekonanie strony rządowej, aby ta przekazała dotację na remont obiektu. Rada FIS zbierze się 23 listopada z uwagi na fakt, że nie było więcej kandydatur na organizację tej imprezy. Efektem tego spotkania będzie prawdopodobne przedłużenie terminu aplikowania do wiosny. – W ostatnich miesiącach odbyło się wiele spotkań, na przykład z premierem Andrejem Babišem, gubernatorem regionu libereckiego Martinem Půtą i burmistrzem Harrachova Evą Zbrojovą. Wszyscy byliśmy zgodni, że rekonstrukcja skoczni przyniesie korzyść dla każdej strony. Niestety, problemy finansowe obiektu są tak duże, że nie da się ich rozwiązać w chwilę. Na pewno jednak będziemy nadal starali się ratować Harrachov – dodał prezes SLCR.

Xródło: Czech-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Mistrzostwa świata nie dla Harrachova? Czesi wycofali kandydaturę

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.