MŚ 2021: “Mistrzostwa na pewno się odbędą”

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Jak powiedział Moritz Beckers-Schwarz, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających FIS Nordic Ski WM GmbH, Puchar  Świata na pewno odbędzie się w Oberstdorfie w 2021 roku. 

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu organizatorom oraz zawodnikom, a także sztabom. Osoby odpowiedzialne za organizację Mistrzostw Świata 2021, które mają odbyć się w Oberstdorfie, są spokojni. Jak informuje oficjalny portal Oberstdorf2021.com trzeciego lipca zostały rozesłane oficjalne zaproszenia do Narodowych Federacji Narciarskich. Oczekuje się, że w wydarzeniu weźmie udział łącznie około 1500 uczestników z ponad 60 krajów. Mistrzostwa Świata zostały zaplanowane w terminie 24 lutego – 7 marca 2021 roku.

Sprzedaż biletów na wszystkie dni oraz konkursy Mistrzostw Świata ruszyła, a dotychczas już wpłynęło ponad 25 tysięcy zamówień na karnety jedno- lub kilkudniowe. Zostały one już zrealizowane, organizatorzy są więc dobrej myśli, a wydarzenie cieszy się popularnością wśród kibiców. Bilety są imienne, co oznacza, że każda wejściówka przypisana będzie do nabywcy. Jest to spowodowane troską o osoby odwiedzające obiekty. Planowane jest przyjęcie ilości kibiców pozwalającej na zapełnienie trybun w 100%.

Trwają również intensywne prace nad opracowaniem wielotorowych koncepcji higieny, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim kibicom, którzy wezmą udział w wydarzeniach Mistrzostw Świata. W skład organizacji pracujących nad tymi koncepcjami wchodzą między innymi Niemiecki Związek Narciarski, Niemiecki Związek Sportów Olimpijskich, a także właściwe władze. Organizatorzy zapewniają, że Mistrzostwa Świata będą miały miejsce, a trwające przygotowania nie zwalniają. Wydarzenie może jednak zostać odwołane lub objęte obostrzeniami, ze względu na warunki sanitarne. Wówczas zostanie uruchomiony system, który umożliwi zwrot biletów.

Ciągle trwają również modernizacja oraz przygotowanie obiektów do Mistrzostw Świata. Władze Audi Areny zapowiadają, że już niedługo po ukończeniu prac na obiekcie zawodnicy będą mogli powrócić na skocznię i odbyć trening.

Źródło: chiemgau24.de/Obsertdorf2021.com/Instagram.com