Mistrzostwa Rosji w biegach narciarskich: Nieprajewa i Mielniczenko najlepsi w łyżwie

20:17, 02.04.2019 Adrian Gerula

W znajdującej się w obwodzie archangielskim miejscowości Kononowskaja trwają Mistrzostwa Rosji w biegach narciarskich. Złote medale w rywalizacji na średnim dystansie zdobyli dziś Natalia Nieprajewa i Andriej Mielniczenko.

Nieprajewa była jedyną zawodniczką, która przebiegła dystans wynoszący dziesięć kilometrów w mniej niż 24 minuty, łamiąc tę barierę o 0,3 sekundy. Srebrny medal przypadł Annie Nieczajewskiej (13 sekund straty), a brązowy - zawodniczce najlepszej we wczorajszym skiathlonie, Anastazji Siedowej (19,6 sekundy straty). W krajowym czempionacie sklasyfikowano 65 zawodniczek, w tym jedną Białorusinkę.

WYNIKI MISTRZOSTW ROSJI - 10 KM STYLEM DOWOLNYM KOBIET

Andriej Mielniczenko powetował sobie niepowodzenie w skiathlonie, gdzie przegrał dopiero na ostatniej prostej, i dość zdecydowanie zwyciężył w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną. Drugi Iwan Jakimuszkin stracił do niego równo 15 sekund, a brązowy medalista, Aleksiej Szemiakin, już ponad 25. Aleksiej Czerwotkin, mistrz sobotniego biegu łączonego, dziś był szósty.

WYNIKI MISTRZOSTW ROSJI - 15 KM STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN

Ostatnimi konkurencjami mistrzostw Rosji będą biegi długodystansowe. W sobotę panie pobiegną na 30 kilometrów stylem klasycznym, a w niedzielę na pięćdziesięciokilometrowej  trasie ujrzymy panów.