Mistrzostwa Polski w Szczyrku, zawody w Chochołowie i konkursy międzynarodowe – letni kalendarz PZN 2019

Polski Związek Narciarski przyjął wczoraj kalendarz na letni sezon w skokach narciarskich 2019. Oprócz zmagań międzynarodowych, w planach są także letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku oraz liczne konkursy w Chochołowie.

W tym roku aż dwukrotnie kibice będą mogli śledzić zmagania najlepszych skoczków świata w Polsce. W dniach 20-21 FIS Grand Prix zagości w Wiśle (tutaj program zawodów), a w połowie sierpnia udamy się do Zakopanego (program). Na skoczni im. Adama Małysza oraz w Szczyrku odbędą się także rywalizacje w ramach Pucharu Kontynentalnego (sierpień). Wcześniej, po w pierwszy weekend lipca, na obiektach Skalite zagości FIS Cup kobiet i mężczyzn.

Polski Związek Narciarski w kalendarzu umieścił także krajowe i okręgowe zawody. Po raz drugi w historii następcy naszych mistrzów rywalizować będą w czterech letnich edycjach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Wszystkie edycje tym razem rozegrane zostaną na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Tradycyjnie już w październiku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej oraz Mistrzostwa Polski Kobiet w skokach narciarskich. Krajowy czempionat odbędzie się 12 i 13 października 2019 roku w Szczyrku. W kalendarzy widnieją także trzy konkursy dla dzieci na nowych obiektach w Chochołowie.

Pełny kalendarz

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.