Mistrzostwa Polski w Szczyrku z udziałem czołówki!

plakatA3Już jutro na kompleksie skoczni w Szczyrku zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Jak się okazuję emocje będą sięgały zenitu, gdyż udział w czempionacie potwierdziła ścisła czołówka zawodników z wszystkich dyscyplin.

Na początek w szranki staną kombinatorzy, którzy od 9:00 będą oddawać skoki zaliczane do konkursu. Następnie o 10:30 po raz pierwszy w historii o złoty medal Mistrzostw Polski powalczą kobiety. Zmierzą się ona na skoczni HS-77. Pół godziny po południu na trasę biegu wyroszą kombinatorzy norwescy. Na godzinę 15:00 zaplanowano kwalifikację do konkursu skoków mężczyzn, a 60 minut później ma rozpocząć się pierwsza seria oceniana. Tytułu sprzed roku będzie bronił Dawid Kubacki, ale o złoto powalczą także tacy zawodnicy, jak Letni Mistrz Polski z dużej skoczni w Wiśle – Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Maciej Kot. Warto podkreślić, że nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski jeszcze nigdy nie był Letnim Mistrzem Polski na normalnej skoczni.

– Traktujemy Mistrzostwa Polski jako kolejne zawody, dlatego startują wszyscy zawodnicy bez wyjątku – zapowiada trener Kadry A Łukasz Kruczek. Nasza ekipa redakcyjna będzie oczywiście na miejscu. Postaramy się przygotować dla Was jak najwięcej materiałów. Zapraszamy zatem do śledzenia naszego profilu na Facebook’u.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.