Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Polski Związek Narciarski zdecydował odwołać krajowy czempionat w skokach, który miał zostać rozegrany w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Powodem takiej decyzji są kwestie bezpieczeństwa zawodników.

W tym sezonie na razie to warunki pogodowe odgrywają niestety najistotniejszą rolę. Na skoczniach panują loteryjne warunki, co wiąże się z niesprawiedliwością, a także odwoływaniem konkursów. Niestety nie zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski, które były zaplanowane na 26 grudnia. Na Wiśle-Malince im. Adama Małysza nawet “sztucznej zimy” nie da się utrzymać ze względu na wysoką jak na tę porę roku temperaturę oraz ciepły wiatr. Jak przyznaje Polski Związek Narciarski, w Wiśle starano się wyprodukować więcej śniegu i odpowiednio przygotować obiekt na krajowy czempionat. W ostatnich dniach jednak utrata śniegu wyniosła ok. 50%. Co więcej – w kolejnych dobach prognozy nie są korzystne, dlatego zdecydowano się odwołać świąteczny konkurs ze względu na bezpieczeństwo skoczków.

Przeniesienie zawodów do Zakopanego nie jest możliwe – oprócz nieodpowiedniej temperatury, pokrywa śniegu jest zbyt cienka. Na Wielkiej Krokwi nie mógłby więc zostać użyty ratrak na zeskoku skoczni.

źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.