Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: Magdalena Pałasz pierwszą Mistrzynią Polski!

źródło: tzn.com.pl

Dziś w Szczyrku miał miejsce historyczny konkurs polskich skoków narciarskich! Pierwszą Polską Mistrzynią w skokach narciarskich kobiet została Magdalena Pałasz! Reprezentantka klubu sportowego UKS Sołtysianie Stare Bystre uzyskała dwa razy najlepszą odległość. W pierwszej serii nasza Mistrzyni poszybowała na 70,5 metra, w drugiej próbie skoczyła pół metra dalej. Srebrny medal Mistrzostw Polski przypadł Joannie Szwab, która oddała skoki na odległości: 62,5 metra w pierwszej serii i 61,5 metra w drugiej. Do zwyciężczyni straciła aż 35 pkt.. Brązowy medal zdobyła czternastoletnia Kinga Rajda (59,5 metra i 60,5 metra).

Tuż za podium dzisiejszych zawodów uplasowała się Anna Twardosz, która uzyskała 55 metrów oraz 51 metrów. Piąte miejsce wywalczyła Marcelina Herzyk (51,5 metra i 54 metry), a szóste Kamila Karpiel (dwukrotnie 51 metrów).

Na starcie pierwszych Mistrzostw Polski w skokach narciarskich pojawiło się 13 zawodniczek.